ATAMIZI SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ – 76. YIL

Tarih 10 Kasım 2014 | Genel | Yorum yapma kapalı
Gönderen Nihat Paran

ATAMIZI SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ – 76. YIL

10_kasim_2014_ataturk_kirikkalefm

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Hakk’a Yürüyüşünün 76. Yılında Rahmet Minnet ve Saygı ile Anıyoruz.
Aziz Türk Milleti’nin kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hakk’a yürüyüşünün 76. yıldönümünü idrak etmekteyiz.
Necip Türk milleti için Ata’sından cismen ayrıldığı, hüzün dolu bir gün olan 10 Kasım; Atatürk’ün fikirlerini ve eserlerini anlamanın, geliştirmenin ve yine nesillere aktarılmasının da bir fırsatı olarak değerlendirilmelidir.
Kahraman askerine ve büyük Türk milletine güveni her daim tam olan Mustafa Kemal Atatürk, varlığını Türk varlığına adayan kudretli bir komutan, siyaset ve fikir adamıdır.
O, cefakâr Türk milletinin yüreğindeki bağımsızlık ateşini harekete geçirerek, Türk vatanı üzerinde hain emeller güdenlere karşı büyük bir zafer kazanmış; bu zaferi, Cumhuriyet ile ve inkılaplarıyla taçlandırmıştır.
Gazi Mustafa Kemal; elde ettiği zaferler, kurduğu milli devlet ve Cumhuriyet ile, mazlum ve ezilen milletlerin bağımsızlık mücadelelerinde ve kalkınma hamlelerinde bir umut ışığı ve model olmuştur.
Bugün; 20. Yüzyıl’a damgasını vuran Ulu Önder’i milletçe ebedi istirahate uğurladığımız 10 Kasım 1938’in üzerinden Atatürksüz 76 koca yıl geçmiştir.
Aziz milletimizin Ulu Önder’ini gönlünde ve zihninde yaşattığı bu 76 yılda; aziz milletimiz pek çok güçlükle Atatürk’ten aldığı feyzle mücadele etmiş, Türk vatanının ve devletinin karşı karşıya getirildiği sorunları aşmayı her daim başarmıştır.
Ancak son dönemlerde ülkemize bütünlüğüne, milletimizin birliğine karşı içeriden ve dışarıdan yapılan baskılar şiddetlenmiş; bizi millet yapan mukaddes değerlere karşı çeşitli maskeler altında yöneltilen saldırıların dozu artmıştır.
Ancak Türk milletine karşı kirli hesaplar içinde olanlar bilmelidirler ki; milli mücadele ruhunun cisimleşmiş hali olan Ülkücü hareket, Atatürk’e, eserlerine ve Cumhuriyet’e sahip çıkma azim ve kararlılığına sahiptir.
Türk’e kefen biçmek isteyenler, Atatürk’le ve Cumhuriyet ile hesaplaşmaya çalışanlar; Türk milletinin ve Cumhuriyet’in fikren, zihnen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızları olan Ülkücü gençliği iman dolu göğüsleriyle karşılarında bulacaklardır.
Bir kez daha ifade etmek gerekirse; büyük Türk milletinin kahraman evladı Mustafa Kemal Atatürk; düşünceleri, uygulamaları ve eserleriyle 76 yıldır aziz Türk milletinin rehberi olmuştur. Türk milleti ve ülkücü gençler var oldukça da; bağımsızlık, özgürlük ve gelişme yolunda sonsuza dek yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele kahramanı aziz Şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz.
Ruhları şad, kabirleri nur, mekânları cennet olsun.
RADYO KIRIKKALE FM AİLESİ

Etiketler: ,
reklam-alani-kirikkalefm-3

Yorum Yapmak Kapalı