Ersoy Savaş Kimdir – Kırıkkale

Tarih 12 Kasım 2012 | KIRIKKALELİ ÜNLÜLER | Yorum yapma kapalı
Gönderen Nihat Paran

ersoy_savas_001

ERSOY SAVAŞ KİMDİR – BİYOĞRAFİ

1962 yılında Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde doğdu. Müziğe ilkokul yıllarında bağlama sevgisiyle başlayan Ersoy Savaş ortaokul ve lise yıllarında çeşitli okul etkinliklerinde bulundu. 1990 yılında ilk heyecanı olan ” Seferim Ebedi – Ağlama Değmez ” isimli ilk müzik albümüyle müzik camiasına merhaba dedi. Bu müzik albümüne olan ilgi sanatını ve müzik bilgisini geliştirerek diğer albümlerin hazırlanmasına zemin hazırladı.

Birçok yerel ve ulusal kanallara konuk olan ve daha önce yerel bir kanalda müzik programı hazırlayıp sunan Ersoy Savaş, Türkiye’nin hemen hemen birçok bölgesinde sahne ve konserlerde yer aldı. Memleketinin buram buram türkü kokmasından dolayı özellikle Orta Anadolu türkülerini içten seslendiren Ersoy Savaş, bu zamana kadar her insanın dinleyebileceği birbirinden güzel eserler seslendirdi ve 2005 yılında bunlardan birisi olan ” Sen Gideli ” isimli bir eserine klip çekti.

2009 yılında Star Prodüksiyon tarafından hazırlanan prodüktörlüğünü ve menajerliğini Yusuf Savaş ‘ın üstlendiği farklı müzik ve sound yapısıyla Aşık Mahsuni Şerif ‘in Atatürk’e yazdığı Sarı Saçlım Mavi Gözlüm isimli eserini ve Süleyman Kotan’ ın birbirinden güzel eserlerini seslendirdiği ” Sarı Saçlım Mavi Gözlüm / Söyle Neyim Var ” isimli sekizinci müzik albümünü çıkardı. 2012 yılında yine Star Prodüksiyon etiketiyle çıkan ‘Geleceğin Yok Senin’ isimli müzik albümünde Bayram Şenpınar, Kazım Birlik, Uğur Işılak gibi değerli bestekarlarla çalıştı.

Etiketler: , , , , , , ,
reklam-alani-kirikkalefm-3

Yorum Yapmak Kapalı